znajdź przyjacela nie bąć samotnym


Rachunki Foksa

Witajcie,

Potrzebujemy Waszej pomocy w opłaceniu leczenia psa Foksa. Został zabrany z ulicy w Piastowie, ponieważ kulał na jedną łapę. Przyczyna kulawizny okazała się banalna - złamany pazur, który powodował ból przy stawianiu łapy na ziemi. Wstępny przegląd w lecznicy wykrył jednak dużą brzuszną przepuklinę, której nie zauważyliśmy pod gęstą sierścią. Zdiagnozowana przepuklina znajdowała się w okolicy mostkowej z ewenteracją jamy brzusznej i wymagała pilnej operacji. Foks „miał fuksa”.

Operacja była bardzo trudna, ponieważ miały miejsce zrosty z narządami jamy brzusznej. Podjął się jej prof. Galanty w klinice Elwet metoda podwójnie przeplatanych szwów z maxonu, które zamknęły wrota przepukliny po odświeżeniu brzegów i uwolnieniu zrostów. Czyli Foks ma wstawiona siatkę, która podtrzymuje mu narządy. Podczas operacji stwierdzono tez guza śledziony oraz makroskopowo zmieniony jej obraz, wobec czego od razu wykonano zabieg splenectomii, czyli osunięcia narządu.

Zostałyśmy uprzedzone, ze sama operacja będzie droga, jej koszt to 1000 zł. Przed nami siedział radosny, łagodny pies z szansa na długie życie, wiec podjęłyśmy decyzje, ze operujemy a o pieniądze będziemy się martwic później.

Operacja się udała, Foks dochodzi do siebie w domu tymczasowym w Piastowie, gdzie ma ogród do dyspozycji i dobra opiekę.

Dla nas nadeszło „później”, wiec prosimy Was o pomoc w spłaceniu długu w lecznicy. Mamy obecnie pod opieka kilka psów i kilkanaście kotów, zwłaszcza chorych kociąt, które tez wymagają leczenia, wiec sytuacja jest ciężka.

Fundacja Noga w Łapę.
Razem idziemy przez świat.

ul. Hawajska 5/9 02-776 Warszawa
Nr rachunku: 87 2490 0005 0000 4500 5605 8992
Z dopiskiem: FOKS

wcześniej prosiłem o
inne zwierzaki
home
JĂłzef Zimmerman